Şcoala Părinţilor

Este un proiect dedicat celor mari şi constă într-o serie de cursuri desfăşurate periodic în prezenţa specialiştilor invitaţi şi a maicilor de la Centrul de formare şi consiliere "Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil".

În cadrul acestor întâlniri adulţii se descoperă pe sine, învaţă să-şi asculte şi să-şi înţeleagă copiii, în vederea dezvoltării sănătoase din punct de vedere fizic şi psihic.

Bibliografie

Vă recomandăm:

• Filocalii utile
    • Filocalia volumul 7 (Teolipt al Filadelfiei, Nichifor din Singurătate şi Grigorie Sinaitul)
    • Filocalia volumul 8

Link-uri utile

Cursuri Recomandate

• Comunicare şi Relaţionare Personală - Metoda ESPERE
  • Seminarul Iertării - Centrul de Consiliere şi Formare “Sf. Arhangheli Mihail şi Gavriil”, Iaşi
  • Periodic vom invita specialişti în domeniile psihologie, pedagogie, comunicare, care vor susţine seminarii şi conferinţe pe diferite teme de interes educaţional.

Multimedia - conferinţe audio şi video

Filmuleţe "Ai copil"