Facilităţi

Siguranţă

Clădire păzită, săli de clasă spaţioase, curte mare, un mediu cald, deschis, ferit de orice violenţă fizică, verbală sau emoţională.

Cabinet Medical

Sănătatea copiilor dumneavoastră este un lucru important pentru noi. Gradinita Buna Vestire își propune să creeze un mediu sănătos, care promovează bunăstarea fizică și psihică a copiilor.

De asemenea, avem un spațiu dedicat, dotat cu toate resursele pentru acordarea primului ajutor.

Ne propunem sa minimizăm riscul de îmbolnăvire în cadrul grădiniței, pentru acest motiv solicitam efectuarea de Analize medicale obligatorii(coprobacteriologic,coproparazitologic,  exudat nazal și faringian).

Personalul specializat din gradinita realizeaza triajul zilnic al copiilor: cadrele didactice și asistenta medicala urmăresc zilnic starea de sănătate a copiilor. Nu acceptăm în colectivitate copii bolnavi care reprezintă risc de contagiune pentru colegii lor

Consiliere

Grădinița noastră pune la dispoziţia copiilor şi părinţilor ore de consiliere:

• psihologică şi spirituală
  • cursuri de dezvoltare personală pentru părinţi (seminarii, Școala Părinților, etc)